Boom menom FITNESS

Debata s kamarátkami   (ahojte, E & E! 😀 ) a premýšľanie o tom, koľko asi tento trend ešte vydrží, ma trošku inšpirovala a teraz sa vám nejakým spôsobom posnažím povedať, čo si o celej problematike myslím ja.

Na úvod hneď priznám, že aj ja som jedna z tých ,,ovečiek´´, ktoré fitness svet tak nejak vcucol. Ako píšem v predchádzajúcom článku, pred pár rokmi som začala vymýšľať so stravou, blúdiť po internete, hľadať informácie o výžive a chudnutí a bla blaa… do toho som objavila beh a videá, poďľa ktorých som cvičila. A tak som postupne objavovala aj zahraničných fitness youtuberov, bikini dievčence na Facebooku, Instagram a všelijaké iné veci.

Ale nebudem tentokrát písať o sebe. Chcem iba naznačiť, aké je jednoduché podľahnúť určitému trendu. Mňa tento ešte stále drží, ale našťastie, už som si ho prekrútila podľa svojich predstáv. A aspoň som si po všetkom dokázala vytvoriť na celú vec názor. Teraz napríklad cvičím, čím ďalej, tým viac navštevujem posilňovňu a moc moc ma to baví. Robím to však pre seba, mám to skrátka rada. Je veľký rozdiel v mojom prístupe k veci pred niekoľkými mesiacmi a teraz.

Youtube a jeho vlogeri, Instagram a jeho filozofia ,,kto sa neodfotí v posilke, akoby nebol´´, Facebook a nekonečný počet fitness stránok… Sociálne siete sú mrchy, s radosťou nám tlačia do hlavy kaleráby a my, bezmocné úbožiatka, si myslíme, že to, čo sa na nás hrnie z každej strany, je obraz ideálneho života. Vyzerá to tak, že každý zrazu cvičí, buduje si svalíky. Zakladá si na čistom stravovaní (tzv. clean eating), alebo si, naopak, počíta energetický príjem. Sacharidy, bielkoviny a tuky je jediné, čo rieši od rána do večera. (Len tak mimochodom, osobne proti tomu nič nemám, ale robiť to len preto, aby som sa mohla celý deň, každý deň cpať kýblami zmrzliny a veterníkmi… radšej sa ďalej nevyjadrujem.) A keď to robí každý…

A tak sa stane, že zrazu je všetko na jedno kopyto. Uveďme si ako príklad jednu imaginárnu situáciu. Máme slečnu, ktorej stránka na Facebooku so slovom ,,fitness´´ v názve ma zaujme. Ako si tak prezerám jej fotky, čím ďalej, tým viac si prajem vyzerať tak, ako ona. Čo ale pôsobí tak, že aj musím robiť veci, ktoré robí ona (príklady spomenuté vyššie ⇑). Jej denný režim zahŕňa okrem iného 5x týždenne 2 hodiny v posilňovni. (Aeróbnej aktivite sa, dievčinka múdra, vysmieva, tak to nebudem robiť ani ja, aj keď ma to oveľa viac baví! ) Nasledujem teda svoj vzor. Popritom však akosi zabúdam, že tak, ako niekoho živí administratívna práca, slečnu živí fitness. Keďže si to neuvedomujem/ nechcem uvedomovať, stále mám potrebu sa jej čo najviac priblížiť a v podstate žijem život niekoho iného.

Myslíte si, že preháňam? Možno aj áno, ale čím ďalej, tým viac mám takéto pocity. Zdá sa mi, že ako na bežiacom páse sa nám liahnu bikini fitnessky. Niekto chvíľu cvičí a už na tom stavia svoju kariéru a uteká na pódium. Nehovoriac o masívnom návale všemožných kurzov a novo- certifikovaných fitness trénerov. Samozrejme, česť tým, ktorí sa vo veci  naozaj našli a odvádzajú/ budú odvádzať svoju prácu na jednotku (týmto zdravím Markétku :-* ).

Každý máme svoj život. Chodíme do práce, do školy. Niekto chce byť právnik, niekto chce cestovať a nič nerobiť, a niekto chce byť  fitness tréner. Je to normálne, nemôžme byť všetci rovnakí. Ktovie, kde by sme potom skončili. Každý má iné ciele a priority, ako aj talent a schopnosti. Nie je teda nič zlé ani na tom, keď niekto uprednostňuje plávanie pred činkami. Alebo keď cvičí len tak, pre radosť, bez potreby vyrysovaného brucha. Aj keď aktuálny svet si to zväčša nemyslí.

A ja zase neviem, či som sa vyjadrila dostatočne jasne. Klasika, Zuzi. Mám pocit, že k tejto téme by sa dalo toho toľko napísať, ale zároveň nedokážem všetko splácať dohromady tak, aby ste dokázali nájsť hlavu a pätu (a taktiež neverím v nekonečnosť a zároveň pútavosť článkov)  😀 . Ale aspoň som trochu načrtla moje myšlienkové pochody a dostala to zo seba von 😀 . Keď tak nad tým premýšľam, je to aj dobre, aspoň dám niekomu chrobáka do hlavy a zhodnotí situáciu sám ().

Tak ja tu teraz skončím a na záver odporučím, aby ste robili to, čo máte radi, po nikom sa neopičili a vybrali si život, ktorý vyhovuje vám :-*

Zuzka

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s